Garść informacji

Sezon 2016/2017 duma Kruklanek zakończyła tuż za podium gromadząc w 22 meczach 40 punktów. Poprzednie rozgrywki przeszły już do historii, a do nowego sezonu zostało zaledwie kilka dni. W klubie do pełni szczęścia brakuje wiele, ale po wygranej w Memoriale Ryszarda Culepy zapaliło się światełko w tunelu.

Problemy kadrowe

Wąska ławka, a raczej jej brak jest w tym momencie głównym problemem trenera Jacentego Makałusa. Ten problem dotyka wiele zespołów, a nie w niektórych przypadkach kończy się wycofaniem z ligi. Tak stało się w Rynie gdzie Pogoń, po powrocie do A-klasy i dwóch latach gry w "Serie A",  wywiesiła białą flagę. Na szczęście w Kruklankach jest kilka osób, które tak łatwo broni nie złożą.

Przygotowania do sezonu

Treningi piłkarze "UKS-u" wznowili pod koniec lipca. WMZPN wpadł w tym roku na "genialny" pomysł aby wstępna runda Pucharu Polski odbyła się 29 lipca. Dla zespołów z wyższych lig, które ruszają z treningami od początku lipca było to dobre rozwiązanie. Dla nas nie bardzo. Rezultat, przygoda z pucharem skończyła się porażką 0:8 z Czarnymi Olecko.

Do jeszcze większej kompromitacji doszło tydzień później w starciu z rezerwami Wigier Suwałki. Trener do dyspozycji miał zaledwie 10 zawodników i mecz do którego nie powinno dojść zakończył się klęską 1:13.

Przełamanie ?

Po takim początku morale zespołu sięgnęły dna. Iskierką nadziei jest dobry występ podczas IV Memoriału im. Ryszarda Culepy. W sobotę na stadionie w Kruklankach gospodarze po raz pierwszy stanęli na najwyższym stopniu podium.

Zawodników Startu nigdy nie trzeba było dodatkowo mobilizować na ten turniej, ale gospodarze co roku wykazywali się nadzwyczajną gościnnością. W tym roku w Kruklankach zameldowały się cztery zespoły. Oprócz "UKS-u" swoją formę na tydzień przed ligą sprawdził Mazur Wydminy, Pogoń Banie Mazurskie i Olimpia Miłki. W pierwszym spotkaniu Mazur szybko rozprawił się z tegorocznym beniaminkiem z Bań Mazurskich wygrywając 3:0. Jak się później okazało były to jedyne bramki jakie kibice mogli zobaczyć w regulaminowym czasie gry. W pozostałych meczach drużyny zacieśniły szyki obronne i więcej goli już nie padło. Pozostałe trzy spotkania zakończyły się bezbramkowymi remisami. Rzuty karne najlepiej wykonywali gracze Startu i to oni tego cieszyli się ze zwycięstwa.

Sportowe emocje tego dnia nie grały pierwszoplanowej roli. Najważniejsza jest pamięć o człowieku, który zrobił wiele dobrego dla kruklaneckiego futbolu.

Półfinały:

Mazur Wydminy – Pogoń Banie Mazurskie 3:0

Start Kruklanki – Olimpia Miłki 0:0 k. 5:4

Mecz o 3. miejsce:

Pogoń Banie Mazurskie – Olimpia Miłki 0:0 k. 3:2

Mecz o 1. miejsce:

Start Kruklanki – Mazur Wydminy 0:0 k. 3:2

Najlepszy strzelec:

Mateusz Grzana (Mazur Wydminy)

Najlepszy zawodnik:

Patryk Czetyrbok (Start Kruklanki)

Najlepszy bramkarz:

Paweł Matejko ( Start Kruklanki)

Klasyfikacja końcowa:

1. Start Kruklanki
  2. Mazur Wydminy
  3. Pogoń Banie Mazurskie
  4. Olimpia Miłki

W sobotę 19.08.2017 o godzinie 16.00 Start zainauguruje sezon 2017/2018 meczem w Dźwierzutach.