Zagrali z zębem i wrócili z tarczą

Na inauguracje sezonu 2017/2018 duma Kruklanek pokonała GKS Dzwierzuty 3:2. To spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej połowie na boisku dominowali twardo grający gospodarze. Po wyjściu z szatni role się odwróciły.

Spadkowicz z okręgówki grając przed własną publicznością prowadził po pierwszej połowie jedną bramką. GKS od początku szturmował bramkę Jakuba Matuszaka. Kilkukrotnie naszym piłkarzom sprzyjało szczęście, dzięki czemu wychodzili z opresji obronną ręką. Dźwierzuty do siatki trafiły dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej części meczu. Sytuacja była bardzo kontrowersyjna, ale piłkarze postanowili skupić się na grze, nie zaś na decyzjach arbitra.

Po zmianie stron i delikatnej roszadzie w ustawieniu piłkarze "UKS-u" przejęli inicjatywę na murawie co szybko przełożyło się na wynik. Start odrodził się , zagrał z zębem, zdobył trzy gole i komplet punktów pojechał do Kruklanek. Gospodarze drugiego gola strzelili w ostatniej minucie spotkania.

W następnej kolejce Start będzie podejmował przed własną publicznością Kłobuk Mikołajki. W tym sezonie mecze na stadionie w Kruklankach będą odbywały się w soboty. Starcie z Kłobukiem jest zaplanowane na godzinę 17.00.