Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Zespół Startu zdobył w tym sezonie pierwsze punkty, ale hura optymizmu po remisie 2:2 w drużynie nie widać. Pozostał spory niedosyt ponieważ dwubramkowa zaliczka została roztrwoniona zaledwie w 5 minut.

Pełniący tego dnia rolę kapitana Robert Hejka w przedmeczowych wypowiedziach twierdził, że remis w starciu z Kłobukiem brałby w ciemno. Po samym spotkaniu opinia była zgoła odmienna ponieważ dobry poczętek drugiej części gry wskazywał, że to  Start wyjdzie obronna ręką z tego pojedynku.

- Mecz był do wygrania, zabrakło nam sił w ostatnich 20. minutach - potwierdza bramkarz UKS-u Paweł Matejko

Trudno obu Panom nie przyznać racji. Po 45. minutach gry utrzymywał się bezbramkowy remis. Sporo pretensji gracze Startu mieli do postawy arbitra, ale nie ma co się doszukiwać w tych sytuacjach drugiego dna. Po zmianie stron wynik pięknym uderzeniem z rzutu wolnego otworzył Sebastian Sochacz. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki co tylko dodało uroku precyzyjnemu wykonaniu. Siedem minut później w polu karnym gospodarzy nieprzepisowo został zatrzymany Robert Hejka i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Ciężar odpowiedzialności wziął na siebie pokrzepiony bramką Sochacz. I tym razem popularny "Seba" wysłał sygnał do A - klasowych bramkarzy o swojej perfekcji w strzelaniu karnych. Okres dobrej gry skończył się na 20 minut przed końcem. W organizmach gości zdecydowanie zabrakło "paliwa", którego notabene nadmiar wykazywali piłkarze Kłobuka. Miejscowi w odstępie 5. minut doprowadzili do wyrównania, będąc zdecydowanie bardziej aktywnym zespołem w końcowej części rywalizacji

Mecz zakończył się remisem 2:2 i na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie fani w Kruklankach muszą poczekać przynajmniej do niedzieli 2 września. Tego dnia o godzinie 16.00 Start będzie podejmował Salęt Boże.

Kłobuk Mikołajki - Start Kruklanki 2;2(0:0)

75.min Maciej Gawliński        56. min. Sebastian Sochacz

80. min. Łukasz Gawliński     63. min. Sebastian Sochacz(k.)