Nowy sezon, stare problemy

Historia lubi się powtarzać. Trzy lata temu w meczu inaugurującym sezon w "okręgówce" Start uległ drużynie z Pisza 1:4. Tym razem Mazur również wywiózł z Kruklanek komplet punktów.

Brak paliwa

Start przegrał ze spadkowiczem z okręgówki 0:1, choć samo spotkanie wcale nie musiało się zakończyć takim rezultatem. Remis to minimum jakie tego dnia można było wykrzesać z piłkarzy UKS-u. Niestety brak skuteczności, zdecydowania, czucia piłki i przede wszystkim sił zadecydował o porażce. Decydująca bramka padła w 53. minucie po szybkiej kontrze goście i mocnym precyzyjnym strzale pod poprzeczkę. Kilkanaście sekund wcześniej to podopieczni Jacentego Makałusa byli blisko strzelenia bramki, ale Robert Wasiak zawahał się z podjęciem decyzji pod bramką piszan co uratowało przyjezdnych przed utartą gola. Start walczył o osiągnięcie korzystnego rezultatu, ale więcej bramek fani futbolu w Kruklankach już nie obejrzeli. W ostatniej minucie meczu prezentu od bramkarza Mazura nie wykorzystał zaskoczony całą sytuacją Daniel Łydziński.

Przyczyn porażki jest wiele, ale recepty można szukać w jednym punkcie - podejściu zawodników do treningu. Panowie wakacje powoli się kończą, czas wziąć się do pracy !

Mocna liga

W aktualnym sezonie I grupa A - klasy gdzie występuje UKS prezentuje się bardzo solidnie. W gronie 12. drużyn znalazło się aż trzech spadkowiczów z V ligi: Jurand Barciany, Mazur Pisz i Żagiel Piecki. W poprzednich rozgrywkach aspiracje do gry na wyższym poziomie sygnalizował także MKS Rucine - Nida i w drugiej połowie sezonu Fala Warpuny. W szeregach faworytów może namieszać Kowalak Kowale Oleckie, Kłobuk Mikołajki i jak zawsze nieobliczalny Salęt Boże. Spod toporka, po grze w barażach, uciekła Reduta Bisztynek. Z B-klasy do  "Serie A" dołączyła Warmianka Besia i Orzeł Czerwonka. Jak w tym zestawieniu odnajdzie się nasz zespół ? Czas pokaże. Póki co następny mecz o punkty Start rozegra w niedzielę o godzinie 14.00 w Mikołajkach.

Klubowe wieści

W kadrze Startu doszło do kilku zmian. Z powodu wyjazdu za granicę na boisku nie zobaczymy również Tomasza Osieczki. Do gry w UKS-ie wrócił doświadczony Leszek Żyndul, oraz junior Patryk Czetyrbok. Siłę ataku wzmocnił Piotr Pawlik. Co najmniej do października z powodu kontuzji na murawie zabraknie Tomasza Strzałkowskiego.

Start Kruklanki - Mazur Pisz 0:1(0:0)

53. minuta Mateusz Sokołowski