Nowy stadion, starzy znajomi

Pojezierze(pomarańczowe trykoty) w swoim pierwszym sparingu zdeklasowało rywali z Orzysza. fot. https://www.facebook.com/KsPojezierzeProstki/

Treningi w Kruklankach trwają od trzech tygodni. Nie jest to okres po którym można zbudować formę na rundę wiosenną. Piłkarze dopiero budzą się zimowego letargu. Jedni szukają formy, drudzy pracują nad zrzuceniem nadmiaru kilogramów, a jeszcze inni nawet nie pojawili się na treningu. Na cóż grając w A-klasie aby mieć możliwość zmierzenia się z lepszymi rywalami mecze sparingowe trzeba rozgrywać już w lutym ponieważ okręgówka startuje w marcu.

Pierwszym sparingpartnerem UKS-u będą dobrze znane Prostki. Pojezierze występujące na wyższym szczeblu rozgrywek w swoim pierwszym teście rozbiło 7:2 Śniardwy Orzysz. Trener Startu Jacenty Makałus zapowiada, że w tym spotkaniu swoją szansę dostaną młodzi zawodnicy dopiero przymierzani do gry w seniorach. Wynik meczu towarzyskiego jest sprawą drugorzędną. Nie da się jednak ukryć, że jest także odzwierciedleniem aktualnej dyspozycji zawodników.

Spotkanie jest zaplanowane na niedzielę 19 lutego na nowo wybudowanym obiekcie w Ełku gdzie od tego roku można rozgrywać mecze na pełnowymiarowej sztucznej nawierzchni. Początek rywalizacji o godzinie 12.00.